
Babaholmik rendszerezése - tippek és ötletek
Egy kisbaba érkezésével a családi otthon hirtelen tele lesz addig nem használd holmikkal, kis ruhákkal, pelenkákkal, játékokkal. Ezek legtöbbje jó, ha mindig kéznél van, és az is fontos, hogy ne alakuljon ki káosz. Ezért érdemes egy jól átgondolt rendszert kialakítani, amelyek segítenek a babaholmik rendezésében. Lássuk, melyek azok a tárolási tippek és ötletek, amiket érdemes megfogadni.
Tárolók és rendszerezők
A megfelelő tárolók kiválasztása kulcsfontosságú a rendezettség fenntartásához. A tárolókosarak és dobozok segítenek a különböző holmik szétválogatásában, aminek köszönhetően a babaholmik könnyen elérhetők lesznek.
- A fiókrendszerezők kiválóan alkalmasak babaruhák, zoknik és apróbb kiegészítők tárolására.
- A falra szerelhető polcok és zsebes tárolók helytakarékos megoldást jelentenek, amelyekkel maximalizálhatjuk a rendelkezésre álló teret.
- Ha valami magasabban van, vagy át kell látnunk a tárolót az átlátszó tárolók segíthetnek abban, hogy első pillantásra megtaláljuk, amit keresünk.
Címkézés – a gyors keresés titka
A babaholmik rendszerezésének egyik leghatékonyabb módja a címkézés. A címkézéshez több ötletet is megosztunk:
- Feliratozott dobozokat és kosarakat érdemes elhelyezni, így apuka is könnyen feltalálhatja magát.
- A színes címkék vagy matricák megkönnyítik a kategorizálást.
- A ruhatárolókhoz kisebb bilétákat ajánlunk, hogy gyorsan megtaláljuk a megfelelő méretű ruhadarabokat.
A babaszoba praktikus berendezése
A babaszoba elrendezésénél érdemes figyelembe venni az átláthatóságot és a könnyű hozzáférhetőséget:
- A pelenkázóasztal környékén legyen egy hely, ahol minden pelenkázáshoz szükséges eszköz kéznél van.
- A ruhásszekrényben vagy komódban legyenek különböző méretű fiókok és vállfatartók a ruhák könnyű tárolásához.
- Alakítsatok ki játszósarkot, ahol egy játszószőnyeg és a megfelelő tárolók segítenek a játékok rendezetten tartásában.
- A forgatható tárolóállványokkal gyorsan hozzáférhetünk a napi szinten használt babaholmikhoz.
Hajtogatási módszerek, amikkel sok helyet spórolhatsz
A kis ruhák hajtogatása és tárolása néha kihívást jelenthet. A bodykból, kis nadrágokból és rugdalózókból általában nagyon sok van, ráadásul több méret is, így nehezen férnek el. Ezért érdemes úgy hajtogatni őket, hogy minél kevesebb helyet foglaljanak, valamint méretenként rendszerezni őket.
Több hajtogatási módszer közül lehet választani, de ha nagyon sok helyre van szükséged érdemes kipróbálni a Konmari módszert, amivel több ruha fér el a fiókokban, és könnyebb átlátni a választékot.
A szerzonális ruhákat érdemes külön tárolni, eltenni amikor nincs rájuk szükség. A kiválogatott ruhák tárolására kiváló ruhazsákokat lehet kapni, melyek használata nagyban megkönnyíti a tárolást.
Játékok rendszerezése
A játékok gyorsan felhalmozódhatnak, és ilyenkor egyhamar eluralkodik a káosz. Emiatt fontos kialakítani egy praktikus tárolási megoldást, mint például:
- Kategorizáld a játékokat. A plüssök egy helyre, építőkockák másik helyre, kreatív eszközök külön dobozba stb. Így könnyebb megtalálni a játékokat és az elpakolást is megkönnyíti.
- Használj játéktároló ládákat, amik kerekes vagy fedeles változatokban is beszerezhetők.
- Nyitott polcok, melyek könnyen elérhetőek a gyermek számára, így önállóan is pakolhat.
- Rotációs rendszer, aminek a lényege, hogy ne legyen mindig minden játék elöl. Egy játéktárolóba pakolj el a játékokból és időszakosan cserélgesd a használatban lévő és az elpakolt játékokat.
+1 Tipp: Minimalizmus
Ne halmozzunk fel túl sok holmit! Érdemes időről időre átnézni a babakelengyét és megszabadulni azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használunk. Ezzel nemcsak a rendet tarthatjuk fenn, hanem helyet is felszabadíthatunk az új dolgok számára.
A megfelelő rendszerezési megoldásokkal a babaholmik könnyen kezelhetővé válnak, így kevesebb időt töltünk keresgéléssel, és több idő jut a kisbabánkra. Próbáld ki ezeket a tippeket, és élvezd a rendezett babaszoba nyugalmát!